0:00 / 0:00
365 priča iz Biblije: David ubija Golijata
365 priča iz Biblije: Silni Samson
Radio Komarac
Pesme Male biblioteke: Kako mama kuva (Goran Novakov)
Pesme Male biblioteke: Puž (Milovan Danojlić)
0:00 / 0:00
Pesme o dedi: Priče i pesme pred spavanje
Posveta Milovanu Danojliću iz Male biblioteke
Mala biblioteka pred spavanje
Za vile i čarobnjake
365 priča iz Biblije: Priča o postanju
365 priča iz Biblije: Izgubljeni raj
365 priča iz Biblije: Vavilonska kula
365 priča iz Biblije: Priča o Mojsiju
365 priča iz Biblije: David ubija Golijata
365 priča iz Biblije: Silni Samson
Radio Komarac
Pesme Male biblioteke: Kako mama kuva (Goran Novakov)
Pesme Male biblioteke: Puž (Milovan Danojlić)

Вук Церовић

Вук Церовић је рођен у Бијелом Пољу 1946. године. Основну школу и гимназију завршио је у Бијелом Пољу, а студирао, магистрирао и докторирао у Београду. Пише прозу за дјецу и одрасле, књижевну критику, радио драме. Објавио је за одрасле три збирке прича: „Дрхтај на рубу", „Приче са периферије" и „Туђи живот"; трилогију „Круг" (три романа о породици Марковић из Лазина, о Црној Гори у XX стољећу - „Зле године", „Јесен у прољеће" и „Љето у Дуракову"). За дјецу је објавио два романа из трилогије: „Храбри дјечак Дроњо" и „Дјечак тражи оца" и двије збирке прича - „Благо испод наше крушке", „Рођаци из Лазина" и неколико сликовница. Објавио је три студије, једну о Стефану Митрову Љубиши, једну о Николи Лопичићу и једну о Михајлу Лалићу и неколико десетина есеја. Роман „Храбри дјечак Дроњо" награђен је наградом „Политикин забавник" као најбоља књига на српско-хрватском књижевном подручју за 1991. годину. По књизи „Рођаци из Лазина" снимљена је у Телевизији Београд Тв серија „Рођаци из Лазина" и филм „Урош блесави са Љубишом Самарџићем у главној улози. Предаје књижевност за децу на филозофском факултету у Никшићу.